Zarábajte Predajom na eBay

| 23. Apríla 2011 | 4 Comments

ebay

Ebay asi netreba predstavovať nikomu, kto nakupuje cez internet, alebo sa zaujíma o predaj cez internet. Ale pre tých čo náhodou nevedia čo je eBay, tak je to najväčší aukčný portál na internete. Ak ste náhodou ešte nepočuli o ebay, tak určite ste už počuli o Slovenskej, alebo Českej verzii Aukro. Aukro je aukčný portál veľmi podobný eBay.

Na ebay každý deň bežia 4 milióny online aukcií a každý deň na eBay ľudia pridajú viac ako pol milióna položiek. Na eBay môžete nie len nakupovať rôzne veci na aké si len spomeniete, ale takisto ich aj môžete predávať a zarábať tak vedľajší, alebo aj hlavný príjem, tak ako to robia stovky tisíc ľudí po celom svete. Ebay s približne miliardou zobrazení stránok denne je nepochybne vhodným miestom pre zarábanie peňazí na internete .

Možno už aj Vy predávate, alebo ste rozmýšlali, že by ste začali niečo predávať na eBay, alebo na Aukre. Ebay síce nie je dostupný na Slovensku, ale poskytuje služby aj vo viacerých krajinách EU, takže prostredníctvom eBay môžete predávať v podstate do celého sveta z Vašej obývačky, napríklad prostredníctvom dropshippingu.

 

Ebay má zastúpenie v týchto krajinách:

Ázia: Európa: Severná Amerika:
Austrália Rakúsko Kanada
Hong Kong Belgicko USA
India Francúzko
Malaysia Nemecko
Nový Zéland Írsko
Filipíny Taliansko
Singapur Holandsko
Južná Kórea Poľsko
Španielsko
Švédsko
Švajčiarsko
Anglicko

 

Ako predávať na eBay

Na eBay môžete predávať tovar ako predajca, ak chcete napríklad predať použitú elektroniku, oblečenie, alebo hocičo iné. Vytvoríte si konto a môžete ponúknuť tovar na predaj. Ebay poskytuje aj rôzne iné možnosti pre predajcov. Ebay je v podstate platforma, ktorú môžete použiť ako eshop a umožňuje vám vytvoriť si u nich svoj internetový obchod na rôznych úrovniach od základnej až po veľký “obchodný dom”.

Ak sa stanete profesionálnym predajcom na eBay, môžete získať statusy ako powerseller, alebo top-rated seller, ktoré prinášajú obchodníkom rôzne výhody a zľavy. Získať a udržať si tento status vyžaduje aktivitu a predaje na eBay, ale prináša zaujímavé výhody a po jeho získaní budete predávať ešte viac.

Ja mám konto na ebay od roku 2006, ale zatiaľ niesom ani top-rated seller, ani powerseller a neberiem ebay ako zdroj príjmu, ale podarilo sa mi tam predať rôzne veci a napríklad aj pár domén. Ebay má určite veľký potenciál a ak sa naučíte ako predávať, môžete si vytvoriť zaujímavý vedľajší príjem.

 

Ebay ponúka viacero možností

Tento spôsob zarábania na internete je pomerne jednoduchý a vyžaduje iba nízke vstupné a prevádzkové náklady. Ak máte nejaký tovar, ktorý je vhodný aj na predaj do zahraničia, tak eBay je vhodný spôsob, ako môžete tento tovar predávať aj do zahraničia. Ebay má obrovskú návštevnosť, ktorú môžete využiť. V tom je jeho výhoda, takže ak nemáte niekoľko tisíc eur na vytvorenie eshopu a budovanie návštevnosti a aj napriek tomu môžete hneď začať predávať. Ak máte existujúci eshop, tak eBay môžete použiť ako rozšírenie predajných kanálov.

 

Ležia vám doma veci, ktoré už nepotrebujete? Ebay je vhodný spôsob ako sa ich zbaviť. Cez eBay si ale hlavne môžete vytvoriť vedľajší, alebo aj hlavný príjem na internete predávaním tovaru z vášho skladu, alebo na dropshipping. Prečítajte si viac o tom ako zarobiť peniaze cez eBay.

Tags: , , , , ,

Category: Zarábanie na Internete

Comments (4)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Patrick píše:

  Mal si aj to spomenúť ako ebay okráda predajcov ! 19% poplatky z predaja niektorých produktov sú prehnané až tak, že sa to ani opísať nedá. Ebay je len banda darmožráčov, ktorí okrádajú poctivých ľudí ktorí si chcú aspon trocha privyrobiť. Ale oni namiesto toho ešte aj z toho trocha mála čo zarobíme predajom, si ukroja skoro pätinu.
  Ano, aj ja som bol predajcom na Ebayi…a…NIKDY VIAC !
  Jasné, nezdá sa to keď si povieš že no a čo, predám DVD za 10EUR, tak nech si tie 2 eurá zoberú… Ja som predal za rok 6000 DVDčiek, teda 60.000EUR a z toho im išlo okolo 11.500EUR ! Toto ako znie? Nehovoriac o tom že Ebay takisto vlastní aj Paypal, kde samozrejme boli ďalšie poplatky za prijatie platby od kupujúceho, takže ak som z tých pomyslených 60.000 mal 40.000, tak možno aj veľa vravím !
  Takže som to potom zabalil a napísal som im nech si za moje prachy kúpia niečo poriadne na seba, úbožiaci…
  No asi toľko odomna o sprostom ebayi…

 2. Michal píše:

  Je síce pravda, že eBay má vyžšie poplatky, ale treba si uvedomiť, že je to cena za predaj produktov na mieste, ktoré denne navštevujú milióny ľudí.

 3. Michal Forgáč píše:

  Ja by som rád predával zo Slovenska na ebay pre celý svet, len neviem ako je to s dopravou ,chcem predavať tovar 3kg, ked si vyratam dopravu kalkulačkou tak je to veľmi drahé od 50-200 dolarov, neviem ako posielaju niektorý veci po pár eurách, ved ta doprava musi byť fest draha. Alebo to funguje inak? prosim poradte

 4. matolowa píše:

  dost som kupoval cez ebay,dokym som nevyskusal aukciu…nikdy viac ludia ,,vec sa predala kupujuci ju zaplatil,cakal som 21 dni nato,ze mi poslu peniaze,napisali email ,ze mi peniaze poslali no preslo dalsich sedem dni a ja dodnes peniaze nemam?!
  povedal som nikdy viac ,dotycnu vec som mohol predat na sk a mal by som peniaze okamzite.su to darmozraci ktory z aukcie zobrali 10 percent pritom to dopredu nedali vediet…vysraty cely EBAy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *